Călinescu Maria,durere mare de picior?

Oase si articulatii

Postata de Utilizator11595417680 cu 3 ani in urma.

Mama mea de 88 ani are de 3 zile dureri foarte mare la piciorul stâng la o palmă mai sus de glezna.I-a apărut în acel loc dar în spatele piciorului o pată că o spargere de vase de culoare vișiniu.Ziua când merge simte arsuri însă
nu are dureri mari dar noaptea de pe la 1 până dimineața are dureri cumplite chiar daca merge sau daca ia Ketonal.Durerile urca până aproape de genunchi.Va rog sa ne dați un sfat!

Raspunsuri (3)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul de familie. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Afectiunile-gleznei-si-piciorului/care-sunt-cauzele-durerilor-de-picioarei_17445

Utilizator11595417680

acum 3 ani

Vă mulțumesc,vom merge la medicul de familie.

Dr. Marius Uscatu

acum 3 ani

Buna ziua,
Cu mare probabilitate este o afectiune vasculara, de tipul arteriopatiei obliterante.
Trebuie sa consultati un specialist in Chirurgie vasculara.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior