Bursita

Oase si articulatii

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

Este extrem de dureroasa bursita,am avut acum o luna bursita la cot.Durerile erau groaznice si se umflase foarte tare.
Am fost la spitalul Municipal,la dr Robert Manolescu,un adevarat profesionist.Mi s-a imobilizat mana cu atela gipsata pentru 7 zile si am luat in aceasta perioada Aulin comprimate si Oxacilina 500 mg.Pentru vindecare mai rapida am pus gheata in zona cotului.Acum sunt bine ,nu mai resimt nimic.
Multumesc inca o data dlui dr Robert Manolescu,medic Ortopedie-Traumatologie.

Raspunsuri (4)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

spuneti-mi va rog mama a fost diagnosticata cu bursita la genunchi, nu a putut fi operata deoarece i s-a perforat genunchiul . A fost chiuretata, fara anestezie. Au trecut deja 3 luni de zile, dar are si in prezent dureri foarte mari.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

as dori daca se poate parerea unui specialist.Am o fetita de 4ani diagnosticata de piadiatru cu bursita la ambele picioare linga glezna .nu stiu cauza si cum se poate trata.in prezent folosesc fastum gel pentru masaj ,nurofen sirop , si vitamine .mentionez ca nu o dor deloc .
ce ar trebui sa fac ?
va multumesc

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Si eu am avut bursita la genunchi provenita in urma unei cazaturi foarte dure si mi-a trecut, am facut tratament cu gheatea si antiinflamatorii :arcocxina si ketanol, initial au vrut sa ma opereze, a fost prudent ca nu m-am operat poate sa se retraga ca in cazul meu, mult succes pentru cei care au problema asta

Alexandra Ousultzoglu

acum 11 ani

Buna Seara,as dorii si eu nr-ul de tel al domnului doctor Robert Manolescu,am mana in ghips de o luna si jumatate as dorii sa-l contactez .Ma poate ajuta cineva? email [email protected]