Bursita la cot

Oase si articulatii

Postata de OLiver45118 cu 13 ani in urma.

Buna ziua
Am bursita la cot, am fost la ortoped, mi-a extras lichidul, dupa extragere nu am pus gheata sau sa folosesc vreun unguent(nu am stiut), iar dupa o luni a incepun sa ma doara mana(inflama), s-a umflat cotul(bursita). In acest moment am luat antibiotice si s-a retrat inflamatia(infectia cum a zis d-l doctor),iar in jurul cotului e tare,
Doctorul a spus ca trebuie operat.
Am citit pe internet ca se opereaza ocazional de bursita, dar eu pot misca mana si ma deranjeaza putin (am mici intepaturi)
Nu stiu ce sa fac sa ma operez sau sa fac tratament. Ce tratament ce imi recomandati?
Va multumesc

Raspunsuri (5)

Constantin

acum 13 ani

Incercati terapii naturiste-0722344290

alexandra

acum 13 ani

in cazul in care bursita persista si dupa ce a fost extras acel lichid si cu tratamente antiinflamatoare...operatia va fi necesara...dupa poate fi mai grav

OLiver45118

acum 13 ani

Am pus gheata si foi de varza. Se mentine dar nu dispare. Sper sa nu mai am inflamatii(infectie) sunt tare dueroase

alexandra

acum 13 ani

astea nu te vor ajuta cu nimic...sunt din popor...ti-as recomanda un ortoped bun sa te vada.

MembruMobileApp1492110941

acum 7 ani

Buna ziua ..
Am bursită de cot la cotul stang..imi poate spune cineva , va rog , o metodă de a rezolva asta fară a mai merge la Doctor..sunt in Anglia si timpul nu imi permite sa merg acum in Romania sa o rezolv la spital..