buna ziua

Oase si articulatii

Postata de cristina17_05_1983 cu 13 ani in urma.

buna ziua. acum 2 luni am calcat strimb si am facut o entorsa la piciorul sting.am fost pusa in ghips.deoarece unflatura din fata s-a mutat in spate la glezna , am mai fost pusa in ghips de doua ori.acum am ambele picioare unflate si nu stiu la cine sa mai apelez.mi sa zis co sa treaca.dar ele se unfla tot mai mult.daca puteti sa ma ajutati. va multumesc.

Raspunsuri (3)

Dr. Marius Uscatu

acum 13 ani

Buna ziua!
Nu am inteles exact nivelul anatomic al problemei: este vorba despre glezna, despre genunchi sau despre picior? Ce varsta, sex, greutate, ocupatie, antecedente aveti? e sporturi practicati?
Unde se umfla: coapsa, genunchi, gamba, glezna, coapsa sau picior??
Fara un minimum de detalii este imposibil de elaborat un rsapuns.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Picior

cristina17_05_1983

acum 13 ani

nu practic nici un sport.a inceput sa mi se unfle la ultimele 3 degete , mi sa facut o gilma care ma doare de culoare rosie si apoi sa extins la glezna.am glezna unflata doar in partea spre exterior.am fost la 4 dr ortopezi si nu am nimic rupt.nu au un raspuns.pina la acest incident nu am avut nici o problema de sanatate( operatia de apendicita facuta).am un serviciu unde stau 8 h numai in picioare. am 27 de ani.va rog sa ma indrumati.unde mai pot sa apelez.va multumesc.

Dr. Marius Uscatu

acum 13 ani

Buna ziua!
Va stau la dispozitie in momentul cand veti dori sa va consult. Eu ma ocup strict de glezna si picior, exact locatia suferimtei D-voastre.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Picior