Buna ziua, In urma examenului RMN la genunchiul drept, pot scapa fara operatie?

Oase si articulatii

Postata de ionel cu un an in urma.

Acesta este rezultatul RMN:
-status posttraumatic
-traiect de fractura incomplet subcondral condil femural extern in zona portanta cu edem osos marcat in jur
-leziune gradul II corn posterior menisc intern cu colectie adiacenta
-leziune 4 mm condropatie gradul III retropatelar paramedian intern in treimea medie
-LIA edematiat - leziune gradul I
-LIP,LCI,LCE integre.
Am facut acest RMN in urma unei cazaturi in lateral.
Am varsta de 55 ani.
Va multumesc.

Raspunsuri (1)

ionel

acum un an

Buna ziua, In urma examenului RMN la genunchiul drept, pot scapa fara operatie?
Acesta este rezultatul RMN:
-status posttraumatic
-traiect de fractura incomplet subcondral condil femural extern in zona portanta cu edem osos marcat in jur
-leziune gradul II corn posterior menisc intern cu colectie adiacenta
-leziune 4 mm condropatie gradul III retropatelar paramedian intern in treimea medie
-LIA edematiat - leziune gradul I
-LIP,LCI,LCE integre.
Am facut acest RMN in urma unei cazaturi in lateral.
Am varsta de 55 ani.
Va multumesc.