Buna ziua care poate fi cauza acestor dureri de picior?

Oase si articulatii

Postata de Utilizator11557384584 cu 4 ani in urma.

3 zile de cînd sotul meu are dureri la încheietura piciorului zice ca il doare oasele,dureri care numai la anumite mișcări nu permanent , nu sa lovit nu a făcut nimic ești din comun cum lucra asa și lucrează, pot spune că l-au apucat durerile din senin . Are 1m74 și 94 kg poate fi asta cauza sau nu ? Va rog mult un sfat mersi ..

Raspunsuri (4)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Afectiunile-gleznei-si-piciorului/durerile-localizate-la-nivelul-piciorului_9082

Utilizator11557384584

acum 4 ani

La moment sotul nu se află în țară dar și lucrează cu un program încărcat și nu vrea ..

Dr. Marius Uscatu

acum 4 ani

Buna seara,
La ce articulatie va referiti?
"PIcior" inseamna partea membrului inferior situata mai jos (distal) de glezna.
Este, insa, evident ca acele 20-25 kg in exces duc la distrugerea rapida a articulatiilor membrului inferior.
Prin urmare, indiferent despre ce ar fi vorba, se impune reducerea drastica a efortului fizic (stat in picioare, mers pe jos) pana va renunta la cele 20 kg.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior

Utilizator11557384584

acum 4 ani

Mersi mult o seara frumoasă..