Buna ziua am o problema la umarul drept ?

Oase si articulatii

Postata de Utilizator11569631240 cu 4 ani in urma.

Am cazut si mia sarit umarul drept am fost dus de urgenศ›a la spital mia facut o radiografie si dupa aceia ma anesteziat si mia pus umarul la loc ma bandajat si mia spus sa tin mana 3 saptamani asa a trecut perioada si dupa 3 luni dintro miscare brusca din gresala mia sarit iar lam pus singur la loc a trecut iar 2 luni si tot asa dintro joaca mia sarit iar nu am mai putut sa il pun singur la loc si am kiemat ambulanศ›a mia facut din nou radiografie si mila pus la loc fara anestezie mia spus ca nu se mai poate face nimic ca daca nu am grija tot o sa iasa nu exista nici o solutie am copi trebuie sa muncesc sa imi intreศ›in familia va rog frumos

Raspunsuri (4)

Dr. Marius Uscatu

acum 4 ani

Buna ziua,
Luxatia recidivanta a umarului necesita, cel mai adesea, interventie chirurgicala.
Prin urmare, trebuie sa consultati un specialist in artroscopia umarului.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior

Utilizator11569631240

acum 4 ani

Multumesc frumos din suflet deci inseamna ca mai am o sansa sa imi recapat umarul sa nu mai iasa prin operatie am 5 copi si trebuie sa muncesc sa imi intretin familia ๐Ÿ˜”๐Ÿ˜”๐Ÿ˜”

Dr. Marius Uscatu

acum 4 ani

Buna ziua,
Sunt obligat sa va repet.
Luxatia recidivanta a umarului necesita, cel mai adesea, interventie chirurgicala.
Nu veti putea munci fizic in conditia actuala de instabilitate a umarului.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior

Utilizator11569631240

acum 4 ani

Multumesc frumos ๐Ÿ˜”๐Ÿ˜”๐Ÿ˜”๐Ÿ˜”๐Ÿ˜”