Buna ziua am nevoie urgent de un sfat , parere ?

Oase si articulatii

Postata de Mihail Bogdan cu un an in urma.

Ieri am alunecat si m-am lovit cu piciorul de ceva imediat obserc***a ca degetul de langa cel mic a luato spre dreapta si nu pot calca in el deloc si ma doare cand incer sa il misc ce pot face?

Raspunsuri (3)

Dr. Marius Uscatu

acum un an

Buna ziua,
Probabil este o fractura a falangei proximale.
Este o urgenta.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Institutul Piciorului

Mihail Bogdan

acum un an

Și ce ar trebui sa fac daca este o fractura a falangei proximale ce tratament?

Dr. Marius Uscatu

acum un an

Tratamentul se stabileste, evident, in functie de tipul de fractura si de datele personale (examinare clinica directa).
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Institutul Piciorului