Buna ziua .. Am bursită de cot la cotul stang..imi poate spune cineva , va rog , o metodă de a rezolva asta fară a mai merge la Doctor..sunt in Anglia si timpul nu imi permite sa merg acum in Romania sa o rezolv la spital..

Oase si articulatii

Postata de MembruMobileApp1492110941 cu 7 ani in urma.

Nu ma doare,dar nu imi place aspectul cotului

Raspunsuri (2)

Dr. Marius Uscatu

acum 7 ani

Buna ziua!
Aceasta bursita este, in imensa majoritate a cazurilor, urmarea eforturilor excesive (frecere excesiva a zonei respective cu solul sau cu alte obiecte).
Solutiile sunt doar doua: evitarea atingerii acelei zone (mai putin atingerea hainelor) si soutia chirurgicala.
Nu exista medicamente, unguente sau injectii imaginabile in aceasta problema.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior

MembruMobileApp1492110941

acum 7 ani

Domn doctor ...dar este vreo problemă daca mai stau asa un timp cu aceasta bursită de cot...
Se poate intampla ceva periculos daca mai stau vreo 5,6 luni in Anglia dupa sa merg sa vad ce imi spune Cei de la spital ...din Romania ..