Buna! Am nevoie de sfatului unui medic?

Oase si articulatii

Postata de Nastase Andreea cu 7 luni in urma.

Am o fractura veche cu prezenta de calus osos si discret edem osos si edematrierea muschilor interososi adiacent metatarsianului 2 vreau sa aflu ce voi face dupa acest diagnostic

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 7 luni

Buna ziua!

Pentru o raspuns adecvat, este important sa consulti un medic specialist in ortopedie sau traumatologie. Acestia au experienta in tratamentul fracturilor si pot oferi un diagnostic si un plan de tratament specific pentru cazul tau. De asemenea, medicul poate evalua evolutia calusului osos si poate recomanda masuri suplimentare pentru a favoriza vindecarea. Nu ezita sa cauti ajutor medical cat mai curand posibil pentru a obtine ingrijirea adecvata.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/ortopedie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Oase-si-articulatii--membrele-/cat-timp-dureaza-recuperarea-dupa-o-fractura_20144

Dr. Marius Uscatu

acum 7 luni

Buna seara,
Raspunsul depinde, evident, doar de examinarea clinica directa a piciorului, coroborata cu studierea directa a imagisticii.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Institutul piciorului