bucata de ciob in genunchi

Oase si articulatii

Postata de cristia148004 cu 14 ani in urma.

Buna seara!Nici nu stiu cum sa incep...prietenul meu este de 2 saptamani internat intr-un spital din Viena,in urma cu 4 luni s-a taiat la genunchiul drept,rana s-a vindecat frumos si nu i-a mai dat nimeni importanta,asta pana acum 2 saptamani cand genunchiul i s-a umflat brusc.A mers la spital,i-au facut o punctie,l-au bandajat,i-au dat o reteta si i-au dat drumul acasa urmand ca la 2 zile sa mearga la control.Dupa cele 2 zile piciorul era din nou umflat,i-au facut de 2 ori computer tomograf si au descoperit ca are un ciob de dimensiuni microscopice in genunchi,l-au operat de atunci de 2 ori si n-au reusit sa-l scoata.Astazi i-au facut radiografie si ciobul n-a mai aparut,apoi la computer tomograf l-au vazut din nou,maine au spus ca il opereaza pentru a 3-a oara,mentionez ca piciorul nu s-a mai umflat si nici nu-l mai doare.Ceea ce nu inteleg este de ce la radiografie nu a aparut si la C.P. da si de ce e asa greu sa-l scoata daca il opereaza cu microscopul?Va multumesc si sper ca cineva imi va raspunde pt ca nu stim ce sa mai credem,suntem disperati si ne-am pierdut orice urma de speranta.Sanatate mult la toata lumea!

Raspunsuri (1)

Adrienne

acum 14 ani

Daca vrei parerea unui medic , trebuie sa contactezi Consulta Medicul. Pot sa-ti spun doar ca, CT este o investigatie superioara,mai performanta decat radiografia si de aceea se vede acel ciob,de dimensiuni atat de mici. Multa sanatate,prietenului !