brate umflate, firbinti si dureroase

Oase si articulatii

Postata de laurentiu!@ cu 12 ani in urma.

de o saptamana,am mari dureri in brate,de la umar pana la degete, cu cat ma misc sau lucrez mai mult, ajung sa imi amorteasca,cand nu sunt amortite,simt o durere profunda...noapte nu pot sa dorm pt ca le simt fierbinti, parca ar fierbe apa in maini....imi cer scuze dar nu stiu exact cum sa va explic in termeni medicali....cand ma relaxez,simt o durere mocnita,suparatoare,cu greu reusesc sa adorm...am mai avut dureri in trecut dar nu durau mai mult de o zi ...prin somn ma trezeste durerea, daca las mana in jos pe langa pat, ma lasa putin,daca o pun inapoi pe pat din nou ma doare...

Va multumesc anticipat.

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi bine sa apelati la un medic reumatolog sau neurolog. amorteala apare in cazul compresiei nervoase. se poate incerca un tratament antialgic (exemplu: acetaminofen), antiinflamator in dozele recomandate de medic (nu inainte de a fi evaluata biologic-analize de sange).