Bina ziua.?

Oase si articulatii

Postata de Utilizator11603257716 cu 3 ani in urma.

Am o problena la degetul mare al piciorului stâng cu o infecție datorita unghiei, am tăiat unghia dar tot m-a doare. Ce ar trebui făcut?

Raspunsuri (2)

Dr. Marius Uscatu

acum 3 ani

Buna ziua,
Am discutat aici, pe forum, atitudinea optima.
//sfatulmedicului.ro/comunitate/oase-articulatii/tratament-unghie-incarnata-infectata_48606
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior

Dr. Marius Uscatu

acum 3 ani

Buna ziua,
Am discutat aici, pe forum, atitudinea optima.
Trebuie sa procedati absolut invers: lasati unghia sa creasca corect, pana cand colturile depasesc degetul(taiate in unghi drept, nu "rotund").
Nu exista nici o metoda miraculoasa, de rezolvare imediata.
Pana cand unghia nu va creste corect nu veti rezolva problema.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior