batatura

Oase si articulatii

Postata de XANDRA25 cu 9 ani in urma.

Buna seara, am si eu o mare problema! De 2 luni am o batataura la piciorul stang, am fost si la urgente,, mi-a dat antibiotice ptr ca s-a infectat, tot nu mi.a trecut, ma doare tot mai mult, nu mai pot calca pe toata talpa, se tot umfla! Imi puteti spune va rog la ce medic sa ma duc? Nu mai stiu ce sa mai fac! Va multumesc

Raspunsuri (2)

luminita270

acum 9 ani

Badijonari cu tinctura de propolis.Citeste despre beneficiile propolisului,asta in cazul in care nu prezinti alergii la acest produs.Poate sa fie folosit cu succes rasunator in multe probleme,atat intern cat si extern.

Dr. Marius Uscatu

acum 9 ani

Buna ziua!
Antibioticul este total contraindicat in aceasta situatie, provocand efecte secundare grave.
Problma trebuie privita fundamental diferit si o veti intelege lecturand comentariile mele
http://medlive.hotnews.ro/bataturile-plantare-nu-se-trateaza-la-cosmetician-sau-dermatolog-si-nu-se-indeparteaza-chirurgical.html
Batatura nu trebuie indepartata, ci trebuie protejata cu grija, fiind o bariera de aparare miraculoasa a organismului.
Trebuie sa va preocupe numai cauza pentru care batatura apare si sa rezolvati doar aceasta cauza si nu sa indepartati batatura in sine (manevra regretabila, ce provoaca complicatii grave).
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior