Batatura deget mic picior?

Oase si articulatii Operatie ortopedica

Postata de Utilizator21530393834 cu 5 ani in urma.

Recent mi-a aparut o batatura(cred) la degetul mic am incercat incaltaminte larga dar nimic, ideea e ca acel deget a fost degerat in copilarie, de guta nu este cazul, ce as putea face?

Raspunsuri (1)

Dr. Marius Uscatu

acum 5 ani

Buna ziua,
Batatura nu reprezinta ceva daunator, care trebuie indepartat.
Este doar o reactie de aparare a pielii la adresa unei agresiuni.
Prin urmare, logic, batatura va exista exact atat timp cat va fi nevoie de ea (pentru a proteja degetul), indiferent cat incercati s-o indepartati.
adresa_web_filtrata /bataturile-piciorului/
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior