Artroplastie

Oase si articulatii Artroplastie protetica

Postata de Gabriela508 cu 14 ani in urma.

In cazul stabilirii unui diagnostic de coxartroza, care necestia artroplastia, v as ruga sa mi spuneti cum ar trebui sa procedez ca sa ajung la un medic specialist bun, care sunt costurile unei asemenea interventii(daca se plateste proteza, sau se compenseaza plata prin asigurarile de sanatate, cum se procedeaza in acest caz).Locuiesc in provincie, sunt salariata si as dori sa stiu de la cei care au trecut printr o astfel de operatie ce implica, unde e mai bine s o fac, ce riscuri sunt, care este perioada de recuperare. Va multumesc.

Raspunsuri (1)

raluca

acum 14 ani

Durata spitalizarii este variabila de la un pacient la altul, de la un tip de proteza la altul si de la o clinic la alta; in general este cuprinsa intre cateva zile si 2-3 saptamani.

Citat:
In cazul stabilirii unui diagnostic de coxartroza, care necestia artroplastia, v as ruga sa mi spuneti cum ar trebui sa procedez ca sa ajung la un medic specialist bun, care sunt costurile unei asemenea interventii(daca se plateste proteza, sau se compenseaza plata prin asigurarile de sanatate, cum se procedeaza in acest caz).Locuiesc in provincie, sunt salariata si as dori sa stiu de la cei care au trecut printr o astfel de operatie ce implica, unde e mai bine s o fac, ce riscuri sunt, care este perioada de recuperare. Va multumesc.