artrita

Oase si articulatii

Postata de tatiana24137531 cu 13 ani in urma.

de ce ma dor degetele?

Raspunsuri (5)

mikmok

acum 13 ani

Mergi la un control medical, de obicei, durerile articulare sunt cauzate de reumatism, artrita sau artroza. Mai poti avea dureri articulare si de la o alimentatie incorecta. Pentru intarirea oaselor si muschilor ar fi indicat sa consumi; legume, fructe si peste.

mihaela

acum 13 ani

artrita sau poliartrita ,sunt criminale durerile eu am aceasta boala din 2001 m-am saturat de ea ,merfi la un reumatolog pentru un set complet de analize ,succes !poti sa ma contactezi pe adresa de mail [email protected]

gicamirea

acum 13 ani

acum 2 luni am am patit si eu un sindrom inflamator cu dureri articulare ale mainilor. in colentina mi-au pus diagnosticul de poliartrita reumatoida si am inceput tratamentul cu metotrexat si arcoxia. ajunsesem intr-o depresie totala ma gandeam doar la suicid. dar am mers la alt reumatolog care mi-a dat sa fac alte analize si... am descoperit ca am infectie cu parvovirus b 19 care are manifestare articulara asemanatoare poliartritei.

Ruby

acum 10 ani

Buna ! am dureri foarte mari de maini(special degete) am fost la medica si mi a dat ceva medicamente dar se pare ca nu mi trece durerea ,ce as mai putea sa fac ...?stiu eu infuzi ,ceaiuri s au chear alte medicamente .Precizez ca locuesc in Spania (Barcelona) ajutatima cu un sfat ,multumesc .

Ruby

acum 10 ani

Buna ! am dureri foarte mari de maini(special degete) am fost la medica si mi a dat ceva medicamente dar se pare ca nu mi trece durerea ,ce as mai putea sa fac ...?stiu eu infuzi ,ceaiuri s au chear alte medicamente .Precizez ca locuesc in Spania (Barcelona) ajutatima cu un sfat ,multumesc .