articulatiile si ligamentele

Oase si articulatii

Postata de jelilati cu 13 ani in urma.

buna ziua ma numesc Jelilati Monica Cristiana si am diverse probleme, cum ar fi: mi-am sucit de multe ori gleznele dar acum vreo 2 ani am ramas cu o problema la glezna stanga ,adica nu pot intinde total p***a piciorului fara sa ma doara si bineinteles nu mai suport sa port tocuri mai mari de 4-5. De doua luni nu pot intinde genunchiul stang imediat dupa ce ma ridic de pe scaun pentru ca ma doare in spatele acestuia. Am avut o saptamana de durere de genunchi dupa care m-a durut genunchiul drept. mai am durere la omoplatul drept din cand in cand pana reusesc sa -l trosnesc .Atat de tare simt parca mi se rupe cosul pieptului. De asemenea degetul mare de la mana stanga nu mai ma ajuta sa tin o cana in mana fara a-i face ceva inainte. va cer parerea la ce doctor sa ma prezint pentru un consult. va multumesc.

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 13 ani

La un medic ortoped sau reumatolog. Si nu mai purta tocuri asa mari!

Dr Simona Gramada

acum 13 ani

adresati-va unui reumatolog.multa sanatate!

rikrdo

acum 13 ani

am calcat intro parte cu piciorul stang si am simtit o goliciune la genunchi Acum mi se umfla genunchiul si nu ma lasa sa il indoi plus durere