apa la genunchi

Oase si articulatii

Postata de roxana barosana cu 13 ani in urma.

am avut apa la genunchi, la urgenta mi-au pus piciorul in gips, tratament cu coxtral, s-a ameliorat, s-a desumflat, dar după 2 saptamani, s-a umflat din nou. Nu vreau sa ma duc la ortoped, ca ma pune din nou in gips si nu pot lipsi de la serviciu. Cunoaste cineva tratament naturist? Sau ce ar tr. sa fac?

Raspunsuri (7)

mihaela

acum 13 ani

am avut si eu apa la genunchil stang ,timp de 5 ani ,am urmat multe tratamente dar fara nici un rezultat ,durerile erau greu de suportat iar mersul era din ce in ce mai dificil ,acum 6 ani m-am operat si de atunci nu am mai avut nici o problema .Te sfatuiesc sa mergi la spitalul Elias Bucuresti la Dr. Orbeanu sau Gheorghiu sa-si dea si ei cu parerea ,pe mine ei m-au operat si am fost foarte multumita .Marti seara m-au operat iar sambata la pranz am plecat acasa cu ajutorul carjelor .Iti doresc succes !Adresa mea de mail [email protected] pentru mai multe detalii

roxana barosana

acum 13 ani

multumesc mult, o sa incerc sa ajung la Elias, ca nu e de gluma. Aproape nu pot sa mai merg.

Dr. Bar Marius

acum 13 ani

Faptul ca genunchiul a reactionat in acest fel trebuie sa va dea de gindit , sigur in spate se ascunde ceva si nu ghipsul este rezolvarea .Eu va propun un rmn urmat de o artroscopie cere poate si reyolva problema din interior.

ANA

acum 13 ani

DU -TE LA MEDIC!EU AM AVUT APA SI AM TOT AMANAT VREO 6 LUNI .CAND M-AM DUS MI-FACUT ARTROSCOPIE SI A DESCOPERIT O INFECTIE CARE MI A MANCAT CONDILOMUL FEMURAL SI ACUM IMI TREBUIE PROTEZA CARE COSTA 10000 MII DE EURO SI EU NU AM BANII NECESARI.TE ROG SA NU AMANI

roxana barosana

acum 13 ani

am fost deja si acum m-am programat la RMN. Medicul mi-a zis ca am artroza. Am 45 de ani.O fi posibil? Stiu ca asta se face mult mai tarziu....

Csara

acum 13 ani

Da, sunt mai multe tipuri de artroza. Oricum exista tratamet care sa tina sub control durerea si evolutia bolii.

Nicole

acum 7 ani

Comprese de ceai de coada calului și masaje cu crema untul pământului