amortire picior

Oase si articulatii

Postata de tzepeshh cu 11 ani in urma.

Buna am aproape 20 de ani si de 3 zile mia amortit p***a piciorului, dau nu si in talpa.am facut ceva miscare si degeaba ma deranjeaza si mai tare.ce ar putea sa fie si cum as putea scapa de asta?

Multumesc

Raspunsuri (8)

Dr. Marius Uscatu

acum 11 ani

Buna ziua!
La varsta D-voastra cel mai probabil este un sindrom compresiv lombar, de tipul herniei de disc.
Trebuie sa consultati un neurochirurg.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-picior

tzepeshh

acum 11 ani

acum a inceput sa ma si doara....

Dr. Marius Uscatu

acum 11 ani

Buna ziua!
Sfatul ramane acelasi: repaus maximal si consult la neurochirurg.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-picior

tzepeshh

acum 11 ani

multumesc

adi

acum 10 ani

salut si eu intampin aceeasi problema, imi amorteste p***a piciorului, fara talba. tu ce ai facut in legatura cu asta?

vintu adriana

acum 8 ani

numele meu este Adriana si am 23 d ani, de doua zile ma confrunt cu aceeasi problema..mi.a amortit p***a piciorului dar nu si talpa , mentionez ca inainte de a observa acest lucru, am stat in genunchi vreo 3 ore, am avut o lucrare(pictura) de facut , si asa au fost circumstantele.... Oare mi se datoreaza statului atata timp in genunchi? as fi recunoscatoare daca mi.ati da un sfat. va multumesc

Petre

acum 2 ani

Eu am amortit partea superioara a labei piciorului drept ,
Ce sfaturi aveti?

Dr. Marius Uscatu

acum 2 ani

Buna seara,
Singurul sfat logic este sa gasiti cauza problemei, printr-un examen clinic atent si competent.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-picior
Institutul Piciorului