Amorteala picior

Oase si articulatii

Postata de dean144173 cu 14 ani in urma.

Salut!
de vreo 2-3 saptamani am o amorteala nu foarte puternica pe pulpa piciorului stang. simt la atingere, dar este totusi usor amortit. nu ma doare nimic, merg perfect.
oare ce ar putea fi?
probleme cu coloana nu stiu sa am, sau cel putin nu am avut pana acum
merci

Raspunsuri (10)

Adrienne

acum 14 ani

Incearca niste calciu + magneziu, vezi cum te simti, dupa. Calciu pt. a se asimila trebuie luat cu vit. D.

Sheila

acum 14 ani

ai avut in ultimul timp ceva probleme(cazatura, lovitura)?

dean144173

acum 14 ani

merci pt raspunsuri in primul rand
nu am avut nicio cazatura/lovitura
iar de calciu... de vreo 4-5 luni mananc multi fulgi de cereale cu lapte, incerc sa dau jos cateva kg, deci ar trebui sa stau destul de bine teoretic

Sheila

acum 14 ani

si crezi ca acel lapte va tine loc de calciu, crezi ca va fi asimilat? iti zic eu ca nu, eu beau aproape 1 litru pe zi si tot a fost nevoie sa iau si pastile

Adrienne

acum 14 ani

Daca esti eventual la o dieta, este bine sa-ti faci niste analize. Multe vitamine si minerale se pierd in acest timp. Sunt de acord cu ce a spus Sheila,laptele are un anumit procent de calciu,dar nu este de ajuns, plus ca durerile in muschii pulpelor sunt in urma lipsei de magneziu. N-ar strica sa-ti faci analizele. Sanatate !

dean144173

acum 14 ani

de durut nu ma doare :)
oricum, am inceput sa iau deja calciu, o sa iau si magneziu, sa vad ce si cum

fulga dumitra

acum 13 ani

imi amorteste piciorul drept de doua luni nu stiu ce sa fac

fulga dumitra

acum 13 ani

am uitat sa va spun ca ma si doare cu sold cu tot vreau si eu un raspuns va rog frumos sin operata de fibrom uterin si am si o iernie cervicala

DOBRE ADRIAN NICOLAE

acum 13 ani

Am iernie de disc lombara ma doare in partea dreapta si sus ma doare tot ce sa fac

Dinu Florica

acum 9 ani

Buna ziua ! Am si eu o problema de un an de zile , imi amorteste pulpa piciorului stang . De putin timp a inceput sa ma si doara , dar mai am cateodata senzatia de fiori calzi in ambele picioare . Mai sunt si momente in care mi se umfla . va rog sa-mi dati si mie un raspuns din ce cauza si ce-as putea sa fac . Va multumesc !