Am nevoie urgenta de ajutor!

Oase si articulatii

Postata de L.Georgiana cu 10 ani in urma.

Acum 3 zile am primit o lovitura puternica in coasta stanga,mai precis un pumn,si ma temm ca a fost foarte aproape impactul de splina.Aunci pe moment am simtit o durere puternica si am ramas fara aer un minut , dupa care incet,incet nu am mai simtit o durere atat de puternica si la un interval mai lung,dar acum vad ca pe zi ce trece imi este din ce in ce mai rau....ma doare ingrozitor la orice miscare pe care o fac, mai ales cand imi incordez muschii abdominali si mi se pare ca coasta s-a umflat,este cumva mai proeminenta decat cealalta semnififcativ,este o durere continua pe care o simt la orice efort oricat de mic il fac,nu ma pot intoarce pe o parte,nu ma pot apleca,sunt foarte speriata,chiar si cand merg ma doare,nici nu se mai pune problema sa pot grabi pasul,respir si greoi,iar daca inspir si expir deodata ma doare si mai tare,abia maine mi-am facut o programare la un doctor ortoped caci nu sunt disponibili nici unul pana maine dimineata iar la urgente nu ma pot duce caci nu am trimitere de la medicul de familie(da ati citit bine nu este prima oara cand mi se reproseaza acest lucru si ca nu voi mai fi primita fara aceasta in spital , pot sa mor ca pe ei nu ii intereseaza asta mi-a spus-o chiar una de la urgente,asta e Romania,mda)
Nu stiu ce sa fac pana atunci ma simt tare rau as aprecia din suflet un raspuns din partea unui medic specialist.Va multumesc din suflet anticipat,multa sanatate va doresc,poate o sa am si eu parte de ea!

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Nu aveti nevoie de bilet de trimitere daca va adresati in regim de urgenta, la camera de garda -urgente!

[email protected]

acum 2 ani

Dece ma dore pe partea stanga desupra la picior