Am nevoie de un sfat!

Oase si articulatii

Postata de Alina01 cu 13 ani in urma.

Buna ziua!

Va rog frumos sa ma ajutati cu un sfat! De o saptamana aproape mi s-au umflat picioarele la glezna , dar nu stiu care este cauza pentru ca ma si dor. Ar putea sa fie ceva grav ? Am facut marti sport si de atunci ma dor si miercuri am observat ca mi s-au umflat. Multmesc !

Raspunsuri (5)

floryny

acum 13 ani

Poate aceasta durere pe care o ai este de la febra musculara. Ai incercat sa-ti faci masaj la glezne?

cris

acum 13 ani

incearca cu niste unguente antiinflamatoare.

PUSHA

acum 13 ani

UN DRENAJ LIMFATIC ESTE CEL MAI INDICAT ATUNCI CAND APARE EDEMUL PE ORICE ARTICULATIE. DAR DACA NU GASESTI PE NIMENI CARE SA STIE SA-L FACA ATUNCI ESTE BUN SI UN MASAJ TERAPEUTIC CU MULTA NETEZIRE SI FRICTIUNE.MAI POTI PUNE COMPRESE CU APA RECE SI SA TII PICIOARELE MAI SUS DECAT TRUNCHIUL, ADICA PUI O PERNA SUB GLEZNE.MULTA SANATATE!!!!

Alina01

acum 13 ani

Multumesc frumos pentru sfat!

Csara

acum 13 ani

Poate fi o tulburare circulatorie, edeme, o problema de tip reumatologic... Atata timp cat umflaturile sunt insotite de dureri, iti recomand calduros sa mergi la medic,nu amana....