Am fost cusut ieri la deget si acum curge sange?

Oase si articulatii

Postata de Nando cu 4 luni in urma.

Salut, ieri la munca mi-am taiat degetul cam 3 centimetri si mi-am taiat si artera de la degetul inelar.. si acum sunt cusut am 4 copci.. doctorul a spus ca trebuie sa ma coase ca sa inchida artera, dar inca imi curge sange, nu vad rana nu stiu daca s-a desfacut cusatura ca am bandaj pus pe deget.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 4 luni

Buna ziua,

Este important sa urmezi indrumarile medicului in astfel de situatii, deoarece el este specialistul care poate oferi cea mai buna asistenta medicala. Daca observi ca sangele curge in continuare, este posibil sa existe o problema cu cusatura sau sa fie necesara o interventie suplimentara. Este important sa mergi din nou la control medical pentru a evalua situatia si a primi ingrijiri adecvate.

In caz de urgenta sau daca situatia se agraveaza, recomandam sa contactati imediat serviciul de urgenta sau sa mergeti la cea mai apropiata unitate de primiri urgente.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/ortopedie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/recuperarea-medicala-dupa-o-interventie-chirurgicala_17602