Am dureri la incheietura palmei . Trosnesc cand le indoi la maxim .

Oase si articulatii

Postata de mihai cu 4 ani in urma.

Am 47 de ani. Am dureri la incheietura palmei cu (ante)bratul. Trosnesc cand le indoi la maxim . Si in ligamentele degetului mare sunt dureri. Mai ales cand trebuie sa tin cu palma un obiect mai greu de cca 5 kg. Problema a aparut acum cca 6 ani, cand am facut o perioada karate si am suprasolicitat incheietura si atunci au inceput durerile. Lucrez si la calculator si cam solicit la tastatura.
Ma gandesc sa ma duc la control, dar inainte sa incep lantul medicdefamilie-trimitere-spital-asteptari, as vrea sa va intreb daca imi puteti da un sfat. Poate daca cumpar o crema buna pentru articulatii si cateva nopti la rand imi infasor bine palmele sa nu flexeze, ar fi o varianta , sa incerc ? Va rog o recomandare! Multumesc!

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Artrita-reumatoida/7-exercitii-pentru-maini-care-atenueaza-durerile-articulare_12040