Alimentatie cind avem fracturi

Oase si articulatii

Postata de SIMION124392 cu 14 ani in urma.

Buna ,stie cineva sa-mi spuna ce sa mincam sa ajute la vindecarea unei fracturi?Eu am fractura de femur,si as vrea sa-mi scurtez timpul de stat in casa!!Va multumesc anticipat!!!!

Raspunsuri (2)

Sheila

acum 14 ani

O alimentatie sanatoasa trebuia sa ai dealungul vietii pentru a evita accidentul, nu acum cand ai probleme.Calciul si vitamina D sunt recomandate dar nu stiu daca au efect acum
Sanatate

acum 14 ani

Am inteles ca preparatul cu miere si coaja de ou ar fi bun
Cojile de ou spalate se baga la cuptor la uscat apoi se dau prin masina de zahar, se amesteca cu miere si zeama de lamaie
Sper sa te ajute