Ajutati-ma va rog!!!!

Oase si articulatii

Postata de chio cu 11 ani in urma.

Buna,ma numesc Alexandru si am 15 ani si vreau sa intreb ceva de ce cand ma lovesc la cot sau cand ma ating intre cele 2 oase de la cot mi se furnica mana si vreau sa stiu daca se poate de ce mi se furnica mana ??

Raspunsuri (4)

Dr. Marius Uscatu

acum 11 ani

Buna ziua!
Acolo se afla nervul ulnar si, daca este agresat, determina exact simptomele descrise.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-picior

chio

acum 11 ani

Multumesc,dar de ce imi este mai sensibila mana dreapta ??

chio

acum 11 ani

Multumesc,dar de ce imi este mai sensibila mana dreapta ??

Dr. Marius Uscatu

acum 11 ani

Este mai sensibil membrul toracic supus traumatismelor repetate.
Trebuie sa intelegeti ca fiecare sport are "pretul" sau, respectiv afecteaza una sau alta dintre articulatii.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-picior