Accidentat la glezna

Oase si articulatii

Postata de MembruMobileApp150330210427373 cu 8 ani in urma.

Buna ziua. Imi cer scuze ca va deranjez. Astazi jucam fotbal si am lovit mingea cu varful piciorului. Pe moment m-a durut un pic, am luat o pauza de 10 minute, mi am infasurat piciorul cu un bandaj si am continuat sa joc usor. Cand am ajuns acasa m-a luat o durere mai mare, acum stau in pat si nu stiu ce sa fac... Mă doare cand tin piciorul in aer si las p***a piciorului in jos.Este putin umflata partea exterioara a gleznei dar ma doare partea interioară. Imi cer scuze, nu prea stiu cum să explic

Raspunsuri (2)

Andrei

acum 8 ani

Tin sa precizez ca pot merge destul de bine...ma doare doar când îmi misc p***a piciorului in sus si in jos(durere cand misc prea sus/jos). Degetele le misc perfect. In prima zi m-a durut "tendonul lui Ahile" un pic.

Dr. Marius Uscatu

acum 8 ani

Buna seara!
Este simplu, logic si evident: trebuie sa efectuati un consult clinic la specialist. Poate fi o leziune severa care, daca este neglijata, poate produce complicatii grave.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior