A fost cineva pacientul Dnei Dr. Rodica Marinescu de la Spitalul Colentina din capitala?

Oase si articulatii Proteza de genunchi

Postata de Georgescu22 cu 14 ani in urma.

Daca cineva a fost pacientul Doamnei Dr. Rodica Marinescu de la Spitalul Colentina din capitala - medic primar ortoped - va rog frumos sa imi spuneti si mie daca este o doctorita buna. Mi-a recomandat-o cineva si nu stiu daca sa am incredere sau nu. As dori si alta opinie. Va multumesc.

Raspunsuri (55)

ghita mirela

acum 14 ani

Este un medic ffffffffffffffffff bun.Mergi cu toata increderea.Eu am fetita internata si este tratata de acest medic. Sunt fffffffffffffffff multumita.

Georgescu

acum 14 ani

Multumesc din suflet, Mirela.

anonim

acum 14 ani

da am fst la dr mariinescu am avut ruptura LIA si menisc xD

Stone

acum 13 ani

da, este o doctorita foarte buna.Sotul meu a fost operat de dansa este este foarte bine

Georgescu22

acum 13 ani

Multumesc, Stone.

mihai

acum 13 ani

este o doctorita careia chiar ii pasa de pacientii sai....am fost pacientul dansei si va spun ca este un medic pe care te poti baza...totul este sa asculti sfaturile dansei.....

lucian nicolae

acum 13 ani

D-na Dr. Rodica Marinescu este un excelent medic chirurg ortoped si un om extraordinar. Eu am fost operat pe 6 oct. pt ruptura complexa de menisc intern si dupa 5 zile ma simt foarte bine. Ti-l recomand cu caldura. Dumneaei opereaza inclusiv sportivi de performanta cu rezultate excelente.

victoria

acum 13 ani

eu am fost operata de aceasta asa zisa dr buna si in afara de faptul ca ma nenorocit pe viata cu o pareza la piciorul operat mai este si o ordinara.a fost un medic cu care puteai comunica dar acum sa schimbat foarte mult, probabil ca i sa urcat sefia la cap. dupa ce ma nenorocit nici macar nu a avut bunul simt sa-si ceara scuze si tot ea era cea ofensata atunci cand aveam nevoie de cate o stare prezenta.este un medic de cea mai joasa speta.

Alexandra_G

acum 10 ani

Draga Victoria,tin sa te contrazic despre Doamna Doctor Marinescu.Nu doar ca este unul din cei mai buni medici din tara noasta dar este si o femeie excelenta,o adevarata profesionista.Stiu mai bine pentru ca am avut placerea de a o cunoaste si personal.Nu stiu ce fel de persoana esti tu de ai fost tratata asa,si nici daca ai respectat intocmai instructiunile dansei.Cat despre mesajul tau,il gasesc jignitor si subiectiv.Daca i-ai vedea teza de doctorat ai vedea ca a muncit din greu pentru statutul pe care il are,nu i s-a urcat sefia la cap.Desi incerc sa fiu intelegatoare cu
situatia in care te gasesti,te rog sa te mai gandesti inainte de a te exprima intr-o astfel de maniera.Numai bine!

dani19

acum 13 ani

Buna seara!
Am si eu o intrebare..cam cat costa o operatie de menisc(artoscopie).Multumesc!

dan

acum 9 ani

aprox. 1500 lei daca ai RMN facut.

Mariosu

acum 13 ani

buna seara, am patit si eu o belea la fotbal, o saritura mai spectaculoasa si apoi o durere pe masura la genunchi. dupa o atela de 3 zile de la spital ( de la cei mai "buni medici") m am dus si am facut RMN ul, rezultatul a fost de ruptura ligament incrucisat anterior. am auzit de bine despre dr. rodica si ma gandeam sa ma operez la dansa. m ar interesa daca s a mai operat cineva la ea de LIA si : cum a fost? cat a costat ( cu cot cu atentii)? etc. cat a durat? etc. multumesc frumos. imi puteti raspunde si in privat la adresa de mail [email protected]

Mariosu

acum 13 ani

Operatia mea a fost cu succes.

VICTORIA BRUTARU

acum 12 ani

Doamna Doctor doresc sa vin la dumneavoastra la un control. Pot sa vin ?

elena

acum 12 ani

am fost operata de doctora marinescu acum un an jumate si acum trebuie sa ajung din nou la operatie. ma operat de ruptura de ligamente in loc sa imi ficseze rotula ca mi a sarit de atatea ori.

Daniel

acum 12 ani

Cei care ati fost la doamna doctor va rog sa imi spuneti cat v-a costat operatia pentru ruptura ligamente. Adresa mea de mail este [email protected]. Va multumesc

romel

acum 12 ani

da , pot sa spun ca e un doctor de o reala calitate .
Cinste dansei !

gheorghe

acum 12 ani

nu sunt medic, dar am avut o problema similara. Cauza instabilitatii rotulei este de fapt instabilitatea generala a genunchiului, datorata cel mai frecvent unor rupturi (chiar si partiale) de ligament. D-na doctor in cazul dvs. a tratat cauza si nu efectul, fiindca in cazul instabiltatii rotulei (efectul) nu se poate rezolva decat prin intarirea musculaturii coapsei si a gambei, neaparat dupa ce se stabilizeaza genunchiul - ceea ce a si facut d-na doctor se pare. Mai departe depindea doar de dvs. sa faceti exercitii zilnice de intarire a musculaturii - probabil timp de luni de zile, ceea ce v-a speriat daca sunteti tanara si doreati picioare cat mai subtiri. Acum, sincer, si eu as refuza sa discut vreo solutie in cazul in care dvs. ati pune subtirimea picioarelor inaintea stabilitatii rotulei, fiindca miracole nu exista, nici vraci, medicina e o stiinta, la fel de exacta ca fizica, poate chiar matematica.

Costin Teodorescu

acum 11 ani

Este o doamna foarte deosebita . Draguta, calma, competenta, o profesionista adevarata. Recomand sa mergeti cu toata increderea fiindca sinteti pe maini bune !. Am fost operat de d-na Dr. in urma cu 2 ani si de atunci piciorul operat este cel pe care acum ma bazez cel mai mult . Nu am cuvinte sa-i multumesc.
Sa va tina D-zeu sanatoasa si in putere sa ajutati cit mai multi oameni stimata dna Dr.Rodica Marinescu.

anonim

acum 11 ani

am fost operata de doaman docora care spuneti toti ca este f buna si ma operat in bataie de joc, trebuie sa ma operez din nou dupa doi ani. am stiut cand ma urcat pe masa ca ma opereaza de ruptura de ligamnete si m am trezit operata de altceva, trag dupa acesta operatie de m am saturat. nu o mai ridica ti in slavi ca stie doar sa ia baini si sa si dea interesu poate la cei care o platesc mai bine,la pe cei amarati i opereaza sa nu zica ca nu ia operat.

Pag 1 din 3