o fetita sp***a

Nutritia copiilor

Postata de marybyanca cu 10 ani in urma.

buna ziua am o fetita de 4 ani si are 11500kg si 93 cm nu stiu ce sa mai fac ca nu are pofta de mancare i-am facut analize , radiografie la mana pentru varsta osoasa si factor de crestere si toate au iesit bune ce sa fac ce vitamine pot sa ii dau sa ii faca pofta de mancare

Raspunsuri (2)

vitamine

acum 10 ani

vitaminele sunt toate periculoase si nu aduc oricum pofta de mancare. Lipsa de vitamine este un mit si credinta ca vitaminele sintetice ajuta cuiva este un mit daunator.
Sper sa nu-i dati vitamine si minerale de nici un fel. Problema nu poate fi solutionata
nici cu vitamine nici cu ajutorul medicinii clasice. Homeopatia poate ajuta, insa este nevoie de
un medic foarte bun, care este rar si de o prescriere buna, ceea ce nu este usor in orice caz.
Imi puteti scrie un email la za_ne_bune pe yahoo (insa eliminati toate liniutele din nume intai).
Lipsa poftei de mancare poate avea cauze psihologice, cauze fizice (imposibilitatea asimilarii in intestin) sau boli latente mostenite de la parinti (TBC, sifilis, etc) care nu se mai manifesta tipic, ci atipc astfel incat nu pot fi recunoste.

Ana-Isaila

acum 10 ani

O ruda de a mea a avut probleme identice cu fetita ei,lesina.. Aproape ca a intrat in coma.. Cu un mic tratament de la doctor,plus vitamine in fiecare zi de mai multe ori,a inceput sa manance dupa varsta de 8-9 ani,parca parca mai bine.. Acum are 12 ani si mananca destul de bine . Daca nu vreti sa ii dati vitamine,sunt medicamente pentru pofta de mancare,dar as zice eu,sa nu faceti nimic inainte de a va duce la medic :)