Medic nutritionist

Nutritia copiilor

Postata de smile4la cu 12 ani in urma.

Am o fetita de 8 ani care are 36 kg, poate chiar mai mult. Oricat am incercat sa ii dau mai sanatos sa manance, sa faca miscare, seara nu mananca aproape deloc.. nu pierde niciun kg, e cea mai grasuta din clasa. As aborda un medic nutritionist, as tine o dieta corespunzatoare, dar sa vad ceva care ajuta. Daca imi puteti da un nume de medic, in Iasi in special, daca nu, e bine si in bucuresti, m-as bucura. Multumesc.

Raspunsuri (1)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Consultati un medic endocrinolog si apoi urmati recomandarile acestuia,pentru o alta specialitate. In Iasi exista la Spitalul Clinic si Endocrinologie si Boli de nutritie si diabet. Cu un simplu bilet de trimitere de la medicul pediatru , ajungeti usor la aceste specialitati. Sanatate