LAPTE UHT

Nutritia copiilor

Postata de membru213051 cu 12 ani in urma.

BUNA SEARA, AS DORI SA VA PUN O INTREBARE. AM AUZIT TOT FELUL DE PARERI DESPRE LAPTELE UHT.DACA PUTETI SA-MI SPUNETI DE LA CE VARSTA POT INLOCUI FORMULA DE LAPTE SI CU CE FEL DE LAPTE, UHT SAU NUMAI PASTEURIZAT.

Raspunsuri (2)

eva40

acum 12 ani

De ce doriti sa va hraniti copilul mai departe cu lapte? Va rog sa-mi raspundeti.Nu glumesc
As vrea sa stiu cum ganditi.Apoi am sa va spun ceva interesant

Mara

acum 11 ani

poate ar trebui sa raspunda cineva pana la urma. eu chiar sunt curioasa ce are d-na eva40 de spus despre consumul de lapte. tocmai a dus la diagnosticul de malnutritie al unui copil de 2 ani din cercul nostru de prieteni si am aflat cu aceasta ocazie ca nu ar fi chiar foarte sanatos sa consumam mai mult de 1 cana pe zi de lapte......deci, d-na eva40, spuneti-ne si noua acel
"ceva " interesant.....