doresc un nutritionist ptr adult

Nutritia copiilor

Postata de lacramioara19133946 cu 12 ani in urma.

buna ziua
as dori sa adresez o intrebare unui nutritionist deoarece am 39 de ani si 40 kg nu am fost niciodata mai grasa dar imi doresc acest lucru nu stiu poate ma puteti ajuta cu un program al meselor sau poate ca si cu ceea ce ar trebui sa contina aceste mese imi doresc sa ma ingras putin de aceea am ales sa stau de vorba cu un nutritionist va multumesc astept raspuns

Raspunsuri (2)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

pentru un exemplu de dieta de ingrasare, puteti sa cititi acest articol:
//sfatulmedicului.ro/Diete-de-ingrasare/regim-de-ingrasare_1476
iar pentru mai multe detalii, pentru o dieta individualizata organismului dumneavoastra, intradevar ar trebui sa consultati un medic nutritionist,

va urez o zi buna

lacramioara19133946

acum 12 ani

va multumesc din suflet ptr raspuns
si dvs sa aveti o seara placuta