Diversificare?

Nutritia copiilor

Postata de Utilizator11595325060 cu 3 ani in urma.

Buna ziua! Am un ștrumf de 7 lunite și de o luna am început diversificarea cu regula de 2 zile ptr fiecare aliment . Papa bine dar ne luptam cu dureri de burtica orice i-as da sa pape.. Menționez ca in perioada asta are și gingiile inflamate și are dureri. Din cauza ambelor dureri a început sa fie agitat, nervos și ii afectează somnul de noapte și de zi... ce ma sfătuiți sa fac ptr a-i ameliora durerile ? Folosesc panadol și gel ptr calmarea gingiilor iar ptr burtica colief și espumisan ( nu ambele odată ) .

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Dantura-copiilor/eruptia-dintilor-la-copii-cand-incepe-si-la-ce-trebuie-sa-te-astepti_15799