DEBRIDAT, granule pentru suspensie orala

Nutritia copiilor

Postata de Alina-Nicoleta3 cu 12 ani in urma.

Buna ziua!As vrea sa stiu daca tratamentul cu debridat , in caz de constipatie la copil de 2 ani, are efect imediat sau dupa cate zile de tratament?

Raspunsuri (3)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Debridatul se administreaza si la copii, pentru reglarea tranzitulu si disconfortului gastro- intestinal. Raspunsul la tratament variaza in functie de diferitii factori care au produs ( colicile abdominale , greturi, varsaturiu , constipatie etc.,diversitatea alimentatiei .

Dr Bibire Monica

acum 12 ani

Efectul se instaleaza in timp de 2 -3 sapt.

doinita25

acum 12 ani

daca a avut enterocolita acuta, merge administrat?cat timp?