De ce mananca doar lapte?

Nutritia copiilor

Postata de MembruMobileApp1515608056 cu 6 ani in urma.

Copilul meu are 2 anisori si refuza orice altcv in afara de lapte,nu e de vaca,ii dau ladorna 3,5 grasime,dar ii pun si apa ca se constipa.Nici dulciuri,absolut nimic,decat lapte..cam 2 l zi si noapte.nu e f slab ,e normal,se joaca,e f energic.dar ma sperie ca nu primeste nimic in afara de lapte,nush cum sa il fac sa se dezvete de biberon ca plange si mi se rupe inima,.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Nutritia-copiilor/alimentatia-copilului-intre-1-si-2-ani_16434