Copilul meu plânge când manancă.Ce credeți că are?

Nutritia copiilor

Postata de Loredana B cu 10 luni in urma.

A reușit cineva să afle ce sunt aceste zgomote?Deoarece bebelușa mea are aceeași problemă mănânca și plânge...Menționez că mânca 180-200ml ,acum însă mănâncă cu chiu cu vai ,100 ml.Și se aud zgomote în stomac ca și cum i-ar fi foame.Mulțumesc

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 10 luni

Buna ziua,
In mod normal, zgomotele din stomac sunt rezultatul miscarii mancarii prin sistemul digestiv si nu ar trebui sa fie ingrijoratoare. Cu toate acestea, daca bebelusul dumneavoastra are probleme cu alimentatia si prezinta simptome precum plansul sau refuzul hranei, ar trebui sa consultati medicul pediatru. Aceste simptome ar putea fi semne ale unei afectiuni digestive si trebuie examinate de un specialist. Este important sa monitorizati greutatea bebelusului dvs. si sa ii oferiti o varietate de alimente sanatoase si echilibrate pentru a mentine cresterea si dezvoltarea sanatoasa.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/pediatrie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Cresterea-si-dezvoltarea-copiilor/6-motive-pentru-care-plang-bebelusii-noaptea-si-tu-pierzi-ore-pretioase-_16461

Catalina

acum 10 luni

Buna și eu am un bebe de 1 an cu 9kg dar nu mănâncă plange la masa și refuza mâncarea , noi am făcut acum 11 zile Ror ar putea fi de la vaccin?