CEAPA SI USTUROIUL IN ALIMENTATIA COPIILOR

Nutritia copiilor

Postata de carmenanatut cu 12 ani in urma.

As vrea sa stiu daca pot sa-i dau copilului meu (un baietel in varsta de 8 ani) in alimentatia zilnica ceapa si usturoi. Copilului meu ii plac foarte mult aceste legume si ar vrea sa manance ceapa si usturoi la fiecare masa, daca s-ar putea...
Va multumesc ! Multa sanatate !

Raspunsuri (6)

Bexi

acum 12 ani

da-i ceapa si usturoi cat doreste stomacelul lui!!!!!!!!!!! mai ales acum ca e vremea rece si usturoiul este imunitate curata! mama ar fi bagat in mine usturoi cu kilogramele doar mie nu imi placea, si acuma regret, bebele meu moflaie ceapa si usturoi acum la 5 luni:) deci cu toata increderea poti sa ii dai la toate mesele daca lui ii face placere. sorul meu mananca paine prajita frecata cu usturoi, cu untura si ceapa deasupra:)

carmenanatut

acum 12 ani

multumesc mult Bexi!! m-am mai linistit...pofta buna la usturoi si ceapa si bebeului tau! :))))
si muuulta sanatate!

Medic Epuran

acum 12 ani

Nu este nici o problemă în a administra ceapă şi usturoi copilului d-vs însă trebuie testată toleranţa digestivă (nu administraţi cantităţi crescute din aceste alimente de la început)

carmenanatut

acum 12 ani

Va multumesc mult pentru raspuns !

carmenanatut

acum 12 ani

Va multumesc mult pentru raspuns !

carmenanatut

acum 12 ani

multumesc mult Bexi!! m-am mai linistit...pofta buna la usturoi si ceapa si bebeului tau! :))))
si muuulta sanatate!