care este cauza?

Nutritia copiilor

Postata de mary06nastase cu 13 ani in urma.

am o fetita de un an si 5 luni,si nu stiu care este cauza epuizarii ei fizice:nu reuseste sa doarma decat vreo 2 ore pe noapte,iar ziua,inca vreo doua.Nu prea mananca lapte si nici alte alimenta,unii medici m-au sfatuit sa ii fac niste teste,deoarece considera ca ar avea deficiente de anumite substanta in organism,care i-ar afecta dezvoltarea normala a sistemului nervos.Ce ma sfatuiti sa fac si la cine sa ma adresez?
Va rog insistent sa-mi raspundeti!
MULTUMESC.

Raspunsuri (2)

Filipa

acum 13 ani

Ar fi bine sa mergi la medicul de familie sau la pediatru si sa-ti dea sa-i faci, pe rand, toate analizele posibile pentru a elimina cauzele. Medicul de familie te indruma catre specialist in urma consultatiei primare ori iti da trimitere pt analize: sange, urina, coprocultura, control neurologic, cardiologie, .... Sanatate si nu mai astepta.

mary06nastase

acum 13 ani

mersi mult pentru promtitudine!
am fost la medic si mi-a sugerat un control de specialitate la NEUROPSIHOLOGIE INFANTILA, m-a cam speriat ideea asta!
sanatate multa!