Bebe tipa cand mananca?

Nutritia copiilor Abces hepatic

Postata de MembruMobileApp1514492610 cu 6 ani in urma.

Am un bebelus de 3 luni si o saptamana,am crezut ca am scapat de colici,dar de 2 zile,atunci cand mananca tipa si se zvarcoleste,iar la primele inghitituri în burtica se aud zgomote ca si cum laptele ar cădea puternic direct în stomac.Precizez ca mânca în jur de 110 ml de lapte la o masă și acum cu mare chin reușim să îl facem să mănânce 80-90 ml.
Care ar putea fi cauza?E posibil sa ii fi revenit colicii?Va multumesc anticipat pentru răspunsuri!

Raspunsuri (14)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Colici-si-alte-tulburari-digestive-la-copii/colicile_215

MembruMobileApp1523952739

acum 6 ani

Buna ziua, daca ati fost la control imi spuneti si mie, va rog, care a fost cauza acelor sunete in burtica, bebelusului meu i se intampla acelasi lucru si acum plange uneori cand ii suna burtica. Am fost si eu la pediatru si a zis ca o bebele ia bine in greutate si sunetele o sa treaca. Dar as vrea sa stiu daca sunt ceva picaturi sa il ajut cu sunetele astea?

Andrea

acum 11 luni

Buna. Ai găsit soluția problemei tale? Bebelușul meu de 2 luni suferă de aceeași problema? Și nu stiu ce sa mai fac .

Mara D

acum 8 luni

Si eu am aceeași problema. Ați găsit cauza?

Lliaasbebe

acum 2 ani

Buna ziua !Am un bebe de 3 luni care aceeași prob . Îmi manânca 30 ml si plânge din cauza zgomotelor din burtica .Așĺ dori să stiu cum a ți rez. Prob ? Multumesc

Andreea A

acum un an

Buna ziua, ati gasit o soluție sau cauza?

Utilizator11592982738

acum un an

Bună. Ați găsit motivul sau o soluție pentru a manca? Și noi avem 2 luni si de la 90ml la o masa acum a început sa mănânce doar 30-40ml

ROsixinia

acum un an

Si eu am aceesi problema cu fetita de la 3 lunj jumatate. Inca caut un raspuns..

Gina

acum un an

Și eu am aceeași problema.Bebelină 3 luni jumate nu mănâncă suficient și nici nu ia in greutate prea mult.Doctorul mi a zis ca la fiecare masa sa ii dau 120 ml dar ea nu vrea sa mănânce atat și dacă ii dau forțat da sa vomite sau scoate tetina din gura cu limba.Nu știu ce sa mai fac.M am documentat de am ajuns sa visez articole.Din cauza stresului am pierdut și laptele.Daca știe cineva ceva va rog sa lăsați un răspuns.Sau o îndrumare.Pupici la toate mămicile

Ema

acum 11 luni

Da sa mănânce înainte sa se trezească. In somn mănâncă uneori automat. Mai des și mai puțin e ok. Și a mea ia puțin dar mai bine decât deloc. Nu se întâmpla zilnic. Oferiți si multă afectiune la bebe

Oana

acum 10 luni

Bună ziua! Ați aflat cauza? Aceeași problemă o am și eu cu fetița mea de trei luni. Mulțumesc!

Diaconu Elena

acum 4 luni

Nu mai fortati copiii sa manace ! Mananaca cand vor si cum vor si cat vor! Bebe daca ii e foame iti zice singur! Asa o sa aiba o experienta p***a cu mancatul si nu o sa va mai manance deloc!

Andrea

acum 11 luni

Aceeași problema o avem și noi. Ai reușit sa afli răspunsul?

Ecaterina p

acum 10 luni

Eu am schimbat tetina, tipul de tetina si nu a mai plans. Am 2 tipuri de biberoane nuk.