Atention Please !!!

Nutritia copiilor

Postata de MrHelper cu 13 ani in urma.

Va salut cu respect. Am o fetita de 1 an si 4 luni.. si problema ar fi ca pana`n prezent manca orice.(mar+banana..iaurtzel..biscuite+mar..supa..cu painica..etc..etc).Problema este ca de 3..4 zile nu prea mananca..Nu mananca mai deloc toata ziua mananca o banana + lapticul 250ml..si cam atat...ne chinuim sa manance..si nu mai vrea..ne da peste mana..nu accepta nimik. Eu si sotia ne speriem de moarte..nustim ce sa facem..sa`i dam ceva de pofta de mancare sau eu stiu o vitamina ceva??? La doctorul de familie nu am ajuns ptr.ca ne tot amana ca e plecat la casa de asigurati.ca nu`maistiu ce..etc..
De aceia am apelat la site-ul dumneavoastra..si la sfatul vostru.
Va multumesc din suflet ptr.timpul acordat si va doresc o seara excelenta in continoare.

Raspunsuri (6)

m

acum 13 ani

poate din cauza atator diminutive si din cauza rasfatului de care pare sa aiba parte in mod exagerat? cand o veti trata ca pe un adult poate se va comporta mai normal, gen nu va va da peste mana. pareti sa exagerati ingrozitor in cresterea ei.

Iuli

acum 13 ani

Copilul are ceva, ceva il deranjeaza. Incercati cu un pic de Peritol pt pofta de mancare. In rest, asteptati sfatul medicului.

Dr. Liliana Duica

acum 13 ani

copii reactioneaza asa din mai multe motive(inclusiv o eruptie dentara...),dar sigur o deranjeaza ceva. e greu de spus doar pe lipsa potei de mancare...de aceea trebuie vazuta de medic(pediatru daca se poate).
sanatate

giginagy

acum 13 ani

fetita noastra de cand am dat-o la gradinita mananca mai bine.important e sa nu manance singura.

pansela

acum 13 ani

am un nepotel de 1 an si 10 luni si mananca tare prost numai cu vitamina c cum nui mai dau nu mananca adevarul ca e si foarte rasfatat

Den

acum 8 ani

Clar nu o să aibă poftă de mâncare dacă hrăneşti copilul doar cu ''iaurtzel , painica , supică şi alte diminutive.Hrăneşte-l calumea cu IAURT PÂINE şi SUPĂ sclifosit-o.