Anemia la copii

Nutritia copiilor

Postata de Aura26 cu 14 ani in urma.

Stie cineva cum sa diminuezi anemia prin remedii naturiste garantate unui copil care refuza sa manance carne si oua ? Multumesc raspunsurilor eventuale...

Raspunsuri (2)

Adrienne

acum 14 ani

Ai un diagnostic pt. anemie ? Ai facut o hemoleucograma si o sideremie , pentru a vedea de ce natura este anemia ? Sunt multe marci de produse care contin vitamine si minerale pt. copii. Medicul pediatru iti poate recomanda ce este mai bun,in functie de rezultatul analizelor. Numai bine !

mara

acum 12 ani

Baietelul meu de un an si 6 luni a fost diagnosticat cu anemie de fier si doctorul i-a recomandat tothema. i-am dat o fiola pe zi cu suc de portocale si analizele i-au iesit ok dupa o luna.