alimentatia

Nutritia copiilor

Postata de diana335131409 cu 15 ani in urma.

buna tuturor
am o fetita de 7 luni si mananca urmatoarele banana ,mar, biscuiti ,cereale, legume cartof telina pastarnac patrunjel dovlecel si ceapa iaurt si branza ce i-as mai putea da diversificarea am inceput-o la 5 luni
va multumesc

Raspunsuri (4)

carmen658

acum 15 ani

Buna,
Poti sa profiti de curiozitatea bebelusului si sa-i introduci si alte alimente in dieta sa, morcovi fierti, prajituri cu orez, cereale, paste fainoase, piure de cartofi, biscuiti, galbenus de ou, mazare si fasole verde, cuburi mici de branza, fructe maruntite. Multa sanatate

Florin309132661

acum 15 ani

Buna,
Am o prietena care ii da bebelusului de 6 luni, piure de cartofi cu branza calcica, orez cu branza calcica, spanac cu branza calcica si 1 cupa de faina de orez (Nestle) (eu folosesc spanac congelat portionat, si la 1 portie de mancarica de spanac cu branzica pun 2 cubulete de spanac, suc de fructe (mere, portocale, kiwi fara seminte, caise, piersici, pepene galben, para, suc de morcovi. Multa sanatate

Marynnela78

acum 14 ani

Buna,
Am un baietel de 1 an si 2 saptamani care nu mananca altceva decat san. Am incercat sa-i dau piureuri, legume, fruce, pur si simplu nu accepta nimic, numai cat vede lingurita incepe sa planga. Am incercat si diferite metode de distragere a atentiei si nimic.
Sunt in pragul disperarii, e o varsta destul de mare si deja incepe sa dea semne de anemie.
VA ROG FRUMOS, niste sfaturi mi-ar fi de mare ajutor!!!
Multumes Anticiapt!

MihaelaH

acum 14 ani

peste-cod
brocoli