Vitamine necesare

Nou nascutul

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

am un bebe de o luna si ia gasit dr o rinita faringita si bronsita, si ia recomandat zyrtec-4 picaturi de 2 ori pe zi,vitamina c natural 10 picaturi de 2 ori pe zi si eurospal 3,5 ml de 3 ori pe zi, de la farmacie mi sa spus ca copilul este prea mic pentru aceste medicamente,de aceea va rog sa-mi spuneti ce este bine sai dau si ce nu este bine,sau daca au un efect secundar la copil. va multumesc.

Raspunsuri (5)

IULIANA-ANA

acum 15 ani

Buna Maria
Sincer eu te sfatuiesc sa consulti si un alt medic, din cate stiu aceste medicamente nu ar fi recomandate copiilor sub 6 luni
Multa sanatate bebelusului :)

simona166117244

acum 15 ani

Buna Maria.
Zyrtec-ul este recomnadat copiilor mai mari de 1 an. Cel mai bine este sa ceri parerea altui medic, asa cum ti-a zis si Sheila.
Sanatate multa bebelusului!

anisoara48114338

acum 15 ani

salut
incearca sa-i faci aerosoli cu ser fiziologic din apa de mare-are un afect benefic atit in cazul laringitelor cit si in cazul faringitelor-dupa baita de sera cind adoarme.atentie,trebuie sa stea in pozitie mai mult verticala-un relax sau intre perne.cred ca poti gasi aparate de aerosoli la farmacie.bafta si sanatate

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am fost operat in 2001,in acest moment sunt la fel ca in 2001,respir cu ajutorul bixtonimului,cat ar costa sa fiu operat din nou? AS DORI TOTUSI UN RASPUNS!multumesc anticipat!

comentarii utilizatori

acum 15 ani

as vrea sa stiu care ar fi cel mai bun remediu pentru ozena, intrucit am fost diagosticat cu inceput de ozena.Mirosul crustelor din nas este de nedescris de urit mirositor.