vazul nou-nascutului

Nou nascutul

Postata de dusea cu 14 ani in urma.

la ce varsta copilul incepe sa vada lumea din jur?

Raspunsuri (3)

Adrienne

acum 14 ani

Eu stiu ca la doua luni.

Ildi

acum 14 ani

Ce inseamna la tine a vedea bine? eu am o fetita de 3 luni, care la 5 saptamani deja era atenta la miscarile mele si isi misca ochisorii dupa orice miscam in fata ei. Si nu ma refer doar la lumina si intuneric. Cat de clar vede nu iti pot spune, dar daca ma uit la ea si zambesc in liniste ea imi zambeste inapoi.. deci vede

elena

acum 14 ani

Scrie pe Google cuvintele ''''vazul nou-nascutului'''' si vei gasi multe informatii despre vaz, auz, ... Sanatate!!!Eu imi amintesc ca fetele mele dadeau semne ca vad la o luna de la nastere. Cam atunci incep copiii sa urmareasca cu privirea, dar la distante mici.