vaccinul infarix penta

Nou nascutul

Postata de ghergum cu 14 ani in urma.

Buna seara,

Fetita mea a implinit de curand 4 luni. I-am comandat vaccinul infarix penta si am uitat sa-l punem la figider o noapte. A stat 12 ore in hol la o temperatura de 17 grade Celsius. Va rog sa-mi spuneti daca mai putem sa il folosim sau mai bine sa comandam altul. Nu vreau sa o supun la nici un risc.
Va multumesc mult.

Raspunsuri (2)

Maria C

acum 14 ani

Cel mai bine intreaba medicul pediatru, banuiesc ca el sau o asistenta va face acel vaccin fetitei, nu? Din cate se pare, vaccinul trebuie sa stea la temperatura camerei inainte de a fi utilizat. Suna medicul si fa-i o intrebare.

GherguM

acum 14 ani

Multumesc pentru raspuns. Toacmai asta e dilema. Ca distribuitorul de unde l-am cumparat spune ca nu e nici o problema pot sa-l fac, iar doctorul pediatru spune sa nu ma risc, ca pot aparea reactii adverse. Nu stiu ce sa mai cred. Pana la urma costa niste bani dar cand e in joc sanatatea copilului nu mai au importanta banii.