tremurat

Nou nascutul

Postata de alex_creation cu 12 ani in urma.

baietelului meu in varsta de 5 luni , ii tremura manutele cand e pe punctul de-a adormi , uneori si capusorul ....intotdeauna il oporesc dupa cateva secunde , punand mana pe el sa-l linistescar trebui sa ma ingrijorez sau e ceva trecator ?

Raspunsuri (4)

poate sa fie de la vaccin

acum 12 ani

Poate sa fie de la vaccinul de 3 luni... va recomand sa evitati urmatoare vaccinuri !
Acest simptom este destul de tipic la leziunile neurologice cauzate de mercurul din vaccinuri (botezat tiomersal) si de alte toxine anorganice sau organice din vaccinuri.
Un remediu homeopat ar putea sa-l ajute. Informati-va singur despre vaccinarile "obligatorii" care nu sunt deloc obligatorii ci facultative si ganditi-va bine daca riscati sanatatea copilului atata vreme cat are sistemul imunitar nedezvoltat si ii faceti vaccinuri desi acestea nu se fac la persoane cu sistemul imunitar slav sau nedezvoltat dupa cum zic chiar medicii (culmea ca la sugari uita acest slogan si acestia primesc aceleasi doze de mercur ca si adultii, desi au o cantitate de sange de peste 8 ori mai mica).
http://nuvaccinurilor.blogspot.com/

Mai stiu un caz similar, mama si doctorul a oprit vaccinurile caci copilul a reactionat foarte grav de la ele. Acum la 10 ani inca ii tremura picioarele cand doarme.

acum 12 ani

ati inebunit cu homeopat asta poate ajuta repet poate, dar nu trateaza nimic, cum sa recomanzi sa nu faca vacinurile la colpil???intereseazate pt ce facem vaccinuri importiva multor boli cu risc mare

.....

acum 12 ani

iti recomand sa mergi la doctor nu e ceva de ingrijorat dar ca mama te ingrijorezi si ca sa stai fara griji verifica 2 doctori sa vezi 2 alternative ce spune,eu asa asi face ca mama am o fetiza de 3 ani multa sanatate si sarbatori fericite

am uitat sa va spun

acum 12 ani

vecinul meu a murit sa inecat in timp ce manca ce facem mai mancam? sau ne hranimi cu homeopatia? acolo orce e posibil banul sa vina