transpiratie

Nou nascutul

Postata de dariatm cu 13 ani in urma.

copilasul meu de 2 luni atunci cand ii schimb scutecul transpira la maini si picioare si sunt foarte reci,oare care este cauza???se intampla doar cand este dezbracat.

Raspunsuri (1)

mariana

acum 13 ani

este normal sa ceea ce i se intampla, el isi autoregleaza temperatura, tocmai de aceea este recomandat ca in primele saptamani bebelusii sa aiba extremitatile acoperite (maini, picioare, cap).