Termometru non contact

Nou nascutul

Postata de felicia_petrescu cu 10 ani in urma.

Am un bebelus de 5 saptamani si as vrea sa-mi cumpar un termometru digital non-contact pentru ca plange foarte tare cand ii iau temperatura rectal. Va rog sa mi dati un sfat. Este bun, are o precizie mare?

Raspunsuri (1)

aimee preda

acum 10 ani

Un termometru non contact este foarte usor de folosit in cazul unui copil agitat.Noi avem Healthyline. Poti lua temperatura copilului fara sa-l deranjezi din somn. Eu de exemplu il mai folosesc pentru a masura temperatura laptelui, temperatura apei pentru baita, temperatura mancarii si am mare incredere in el.