SUFLUL SISTOLIC LA INIMA ?

Nou nascutul

Postata de sorilau cu 11 ani in urma.

BUNA , la un control medical i-au depistat copilului meu de 7 luni un suflu sistolic la inima , ce poate fi ? sa ne ingrijoram ?VA MULTUMESC !

Raspunsuri (3)

mada

acum 11 ani

si eu am doi baieti si amandoi au avut, pana la un an normal ar trebui sa dispara, stai linistita.

LUMI

acum 11 ani

SI EU AM O FETITA DE LA NASTERE M-I SA SPUS CA ARE SUFLU I-AM FACUT ECOGRAF LA 10 ZILE SI MEDICI AU SPUS CA PANA LA UN AN NU SE MAI AUDE ACUM ARE 2 ANI SI MEDICUL PEDRIATU LA CARE URMAM NE-A COMFIRMAT CA INCA MAI ARE DAR SE AUDE FOARTE INCET PESTE O LUNA URMEAZA SA-I FACEM O NOUA ECOGRAFIE SPER SA FIE BN NU CRED CA ESTE GRAV ORICUM NE-AM MAI OBIJNUIT CU GANDUL II DORESC COPILULUI TAU MULTA SANATATE

elena

acum 10 ani

am un baietel de 3ani si la nastere ladescoperit d-na doctor cu suflu de gradul 3-4 la un an am facut eco. si avea suflu gr. 0-1 la 3 ani am mers iaras la control si are de gr. 1-2 ce sa mai fac sunt ingrijorata datimi un sfat